سیر قرمز همدان عامل جنگ جهانی دوم شناخته شده بود

شاید جالب به نطر برسد که سیر قرمز همدان هزاران سال است که در سراسر جهان استفاده می شود. سوابق نشان می دهد که سیر در زمان ساخت اهرام جیزه در حدود 5000 سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته است.

ریچارد اس. ریولین در مجله تغذیه نوشت که بقراط، پزشک یونان باستان (حدود 460-370 قبل از میلاد)، که امروزه به عنوان “پدر طب غربی” شناخته می شود، سیر را برای طیف گسترده ای از شرایط و بیماری ها تجویز می کرد

. بقراط استفاده از سیر را برای درمان مشکلات تنفسی، انگل ها، هضم ضعیف و خستگی ترویج داد.

به ورزشکاران اصلی المپیک در یونان باستان سیر داده می شد – احتمالاً اولین نمونه از عوامل “افزایش عملکرد” مورد استفاده در ورزش.سیر قرمز همدان از مصر باستان به تمدن های پیشرفته باستانی دره سند (پاکستان و غرب هند امروزی) گسترش یافت. از آنجا به چین راه یافت.

به گفته کارشناسان باغ کیو، مرکز عالی گیاه‌شناسی سلطنتی انگلستان، مردم هند باستان به خواص درمانی سیر اهمیت می‌دادند و همچنین فکر می‌کردند که سیر می‌تواند یک ماده تقویت‌کننده جنسی باشد.

سیر

طبقات بالا از سیر اجتناب می‌کردند زیرا بوی تند آن را تحقیر می‌کردند، در حالی که راهبان، «…بیوه‌ها، نوجوانان و کسانی که نذر کرده بودند یا روزه می‌گرفتند، نمی‌توانستند سیر را به دلیل خاصیت محرک آن بخورند».

در طول تاریخ در خاورمیانه، شرق آسیا و نپال، سیر برای درمان برونشیت، فشار خون بالا (فشار خون بالا)، سل (سل)، اختلالات کبدی، اسهال خونی، نفخ، قولنج، کرم روده، روماتیسم، دیابت و … استفاده شده است. تب ها

فرانسوی ها، اسپانیایی ها و پرتغالی ها سیر را وارد دنیای جدید کردند.در حال حاضر، سیر به طور گسترده برای چندین بیماری مرتبط با سیستم خون و قلب، از جمله تصلب شرایین (سخت شدن شریان ها)، کلسترول بالا، حمله قلبی، بیماری عروق کرونر قلب و فشار خون بالا استفاده می شود.

امروزه برخی افراد از سیر برای پیشگیری از سرطان ریه، سرطان پروستات، سرطان سینه، سرطان معده، سرطان رکتوم و سرطان روده بزرگ استفاده می کنند.

مهم است که اضافه کنیم که فقط برخی از این کاربردها توسط تحقیقات پشتیبانی می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.